2A i 2B - 02. Na 90. urodzinach Kubusia Puchatka

kubuspuchatek11 października 2016 r. klasa 2a i 2b wraz z wychowawczyniami p. I. Płaczkiewicz i p. B. Tęsną odwiedziła Bibliotekę Gminną w Trzebielinie. Wspólnie świętowaliśmy 90-te urodziny Kubusia Puchatka, bohatera literatury dziecięcej, stworzonego przez brytyjskiego pisarza A.A. Milnea.

W pierwszej książce o Kubusiu Puchatku wydanej 14 października 1926 roku pojawiły się takie postaci jak: Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca i Maleństwo oraz Krzyś (którego pierwowzorem był syn autora). Umościwszy się na kolorowej chuście wysłuchaliśmy fragmentu opowiadania. Następnie przyszła pora na zagadki o bohaterach ze Stumilowego Lasu. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością każdej z postaci. Bawiliśmy się cudownie. Zagadkom, tańcom, piosenkom i pląsom nie było końca. Na urodzinach nie mogło również zabraknąć tortu z portretem misia, który uwielbiał „małe Conieco”. Po gromkim odśpiewaniu „sto lat” dla solenizanta wszyscy zasiedliśmy do pałaszowania tortu. (zdjęcia)

Dziękujemy za zaproszenie wszystkim pracownikom biblioteki, a szczególnie pani dyrektor Krystynie Podraży oraz p. Agnieszce Podraży, która dopięła wyjazd na ostatni guzik.

notatka: I.Płaczkiewicz

 

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013