zakonczenie

3C - 01. Lekcja muzealna

mps17 czerwca 2016 r. uczniowie klasy 3c udali się na wycieczkę do Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Celem wizyty było pogłębienie wiedzy z zakresu historii naszego regionu i kraju, poznanie cech konstrukcyjnych i funkcjonalnych zamków oraz lekcja muzealna pod hasłem: „Rycerze – ich oręż, zbroja i obyczaje".

Ponadto pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły wybrane ekspozycje w Muzeum Pomorza Środkowego, a potem z wychowawcą sale wystawowe zabytkowego Młyna. W drodze powrotnej do szkoły, dzieci poznawały najważniejsze zabytki naszego miasta. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: Beata Kostrzewa