1E - 04. Warszaty carvingu i Dzień Mamy

zywnosc31 maja 2016r. dzieci z klasy Ie uczestniczyły w warsztatach carvingu poprowadzonych przez panią Elżbietę Polonceusz. Pani Elżbieta pokazała rozmaite narzędzia, których używa do rzeźbienia w owocach i warzywach, opowiedziała o swojej pracy oraz pokazała kilka sposobów upiększania stołów przez cuda owocowo - warzywne.

Dzieci wykrajały foremkami kwiatki z kalarepy, żłobiły specjalną łyżeczką kolorowe środki z marchwi i rzodkiewek, tworzyły pod okiem naszego gościa delfinki z bananów i winogron, temperowały i układały marchewkowe różyczki. Zostawiła wyrzeźbione, niezwykle okazałe arbuzy i melona, które wraz z wytworami dzieci tworzyły piękną dekorację w klasie z okazji uroczystości Dnia Matki i jednocześnie stanowiły niespodziankę dla mam. (zdjęcia)
Na uroczystości z okazji Dnia Mamy dzieci wystawiły przedstawienie, podarowały prezenty, a potem wspólnie z mamami zajadały się owocowo-warzywnymi przysmakami. (zdjęcia)

notatka: I.Sazon

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013