2E i 2B - 01. Szlakiem najstarszych elektrowni wodnych w Europie

turystyka27 kwietna 2016 r. uczniowie klasy II E w towarzystwie klasy II B wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do elektrowni  wodnych w Gałąźni Małej  i Krzyni, które znajdują się na Szlaku Elektrowni Wodnych.

Najpierw zwiedziliśmy największą na Słupi Elektrownię Gąskowo w Gałąźni Małej, obejrzeliśmy film „Elektrownie wodne w Polsce”, zwiedziliśmy salę historii słupskich elektrowni wodnych oraz zobaczyliśmy Zamek Wodny. Następnie udaliśmy się do kolejnej elektrowni wodnej znajdującej się w Krzyni, zbudowanej w latach 1925-1926. Obejrzeliśmy też zaporę ziemną o długości 250 metrów spiętrzającą wody Słupi, dając 7 metrowy  spadek i tworząc zbiornik zaporowy Krzynia. Wycieczka bardzo udana, ponieważ podziwialiśmy walory przyrodnicze Parku Krajobrazowego Doliny Słupi. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: J.Bownik

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013