zakonczenie

3B i 3C - 01. Warsztaty zdobienia bombek

bombka9 grudnia uczniowie z klasy III b i III c odwiedzili „Fabrykę ozdób choinkowych” w miejscowości Nacław koło Polanowa. Właściciel zakładu zapoznał dzieci z historią tradycji ozdabiania choinek.

Następnie uczniowie mieli możliwość zwiedzania fabryki, podczas którego poznawały proces powstania bombki od wydmuchiwania kształtu ze szklanej rurki do zdobienia. Dzieci również uczestniczyły w warsztatach zdobienia bombek, w czasie których samodzielnie malowały bombkę według własnego pomysłu. (zdjęcia)

notatka: M. Ostrowska