zakonczenie

2A - 03. Tydzień Edukcji Globalnej

Dnia 17 listopada 2015 r. klasa IIa wraz z wychowawczynią M. Wencławską brała udział w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez panią Magdę Owczarek pracownika Miejskiej Biblioteki w Słupsku. Tematem zajęć była ochrona naszej planety - „Jak dbamy o naszą planetę Ziemię?”.

Uczniowie obejrzeli film pt. ”O co prosi Ziemia?” Następnie odbyła się dyskusja, po której dzieci podzielone na zespoły przystąpiły do wykonywania zadań: układały puzzle o tematyce ekologicznej, dobierały w pary karty jak należy i jak nienależny postępować aby chronić Ziemię. Na zakończenie wykonały prace plastyczne -Ziemia i jej kontynenty, które zdobią hol biblioteki. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: Małgorzata Łapińska-Wencławska