2A - 02. Andrzejkowe wróżby dawniej i dziś

andrzejki25 listopada klasa II a wraz z wychowawczynią M. Wencławską wybrała się do Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki w Słupsku na lekcję biblioteczną „Andrzejkowe wróżby dawniej i dziś.

Dzieci obejrzały przygotowaną prezentację, następnie rozmawiały o swoich doświadczeniach związanych z andrzejkami. Po burzliwej dyskusji nastąpiły wróżby i zabawa taneczna. Na zakończenie był słodki poczęstunek (przygotowany przez rodziców), w trakcie którego wybraliśmy króla i królową zabawy andrzejkowej. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: Małgorzata Łapińska-Wencławska