zakonczenie

2E - 01. Dzień Niepodległości w Miejskiej Bibliotece Publicznej

kotylionW przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie z klasy II e, w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Braci Gierymskich obejrzeli przygotowaną specjalnie dla nich prezentację o rozbiorach Polski, wybuchu I wojny światowej, jej przebiegu i dalszej drodze Polaków do niepodległości.

Dzieci miały też możliwość utrwalenia wiedzy o symbolach narodowych. W czasie spotkania uczniowie wykonali piękne kotyliony, które zaprezentowali na szkolnym apelu. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: J.Bownik