1B - 01. Uczniowie pamiętają o zmarłych

znicz29 października 2015 r. z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie klasy 1b pod opieką wychowawczyni p. Beaty Tęsnej, p. Ewy Ziembickiej i p. Agnieszki Podraży wybrali się na spacer na Cmentarz Komunalny.


Celem wycieczki było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie miasta z okupacji. Dzieci zapaliły znicze na ich grobach oraz przy pomniku poległych w czasie II wojny światowej żołnierzy radzieckich, pomniku Matki Polki, Krzyżu Katyńskim. Towarzyszył temu podniosły nastrój, zaduma i smutek. Pogoda dopisała, więc uczniowie zwiedzili cmentarz, oglądali groby świątecznie ozdobione kwiatami, wieńcami oraz zniczami. Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: B.Tęsna

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013