1E - 02. Wycieczka do Szymbarku i Parku Miniatur

usmiech19 czerwca 2015 roku uczniowie klasy I e wraz z wychowawczynią wybrali się na Kaszuby. Najpierw udaliśmy się do Szymbarku, gdzie podziwialiśmy najdłuższą deskę świata, Dom Sybiraka oraz bunkier partyzancki. Jednak największą atrakcją tego miejsca jest budynek postawiony na dachu, a więc „do góry nogami".

Wyposażenie domu przymocowane jest do sufitu i trudno tam utrzymać równowagę. Dla większości uczestników wycieczki poruszanie się po tym domu było zabawne i sprawiało wiele radości. W pobliżu Kartuz, w Stryszej Budzie obejrzeliśmy Kaszubski Park Miniatur. Są tam znane kaszubskie budowle, piękne latarnie morskie, ale też obiekty z innych części Polski, a także ze świata. Mimo opadów deszczu wycieczka była atrakcyjna i pozwoliła nam zapoznać się z historią, językiem i kulturą Kaszub. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: J.Bownik

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013