oferta sp8 przedszkole 1 oferta sp8 przedszkole 2 oferta sp8 przedszkole 3

linia kredki

KOMUNIKAT!!! Przedszkola prowadzone przez Miasto Słupsk
nie zostaną otwarte do 24 maja br.
(więcej informacji)

2A i 2D - 03. Wycieczka do fokarium

sarbsk3 czerwca uczniowie klasy II a i II d wraz z wychowawczyniami: panią Alicją Jaroszewicz–Sycz, Grażyną Krupiarz oraz Beatą Stefaniec odbyły wycieczkę do Sarbska koło Łeby. Znajduje się tam Rekreacyjno–Edukacyjny Sea Park.

Główną atrakcją tego miejsca jest fokarium. Tam dzieci zobaczyły foki szare i południowo-amerykańskie kotiki. Miały okazję zaobserwować te piękne zwierzęta nie tylko w hodowli, ale również zobaczyć jak wygląda ich codzienny trening. Dużo emocji dostarczyło wszystkim prehistoryczne oceanarium w technologii 3D, w którym można było przenieść się w świat podwodnego życia ogromnych gadów, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Nie ominął nas także krótki wykład na temat zwierząt zamieszkujących bałtyckie wody. Dowiedzieliśmy się, jak możemy im pomóc i co należy robić, aby zapobiec ich wyginięciu. Kolejną atrakcją było obejrzenie filmu w technologii 5D, gdzie oprócz efektów wizualnych były również czuciowe. Na terenie parku znajduje się kilka ciekawych placów zabaw., między innymi „Wrak na Wspak" - statek odwrócony do góry dnem, a dokładnie replika szwedzkiego okrętu wojennego Stolen, który został zatopiony przez polski Galeon Wodnik w słynnej bitwie morskiej pod Oliwą. Odtworzone z detalami wnętrze (schody, działa, koje, itp) powoduje u zwiedzających pewne zamieszanie w systemie błędnika. Ostatnim etapem pobytu w tym interesującym miejscu były wspólne zabawy w mini parku linowym. Wracając do autokaru zwiedziliśmy również park miniatur latarni morskich znajdujących się na polskim wybrzeżu. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci pełne wrażeń wróciły do Słupska. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013