2A i 2D - 02. Spotkanie z rosyjską bajką w bibliotece

balalajka26 marca uczniowie z klasy II a i II d wraz z wychowawczyniami: Alicją Jaroszewicz–Sycz i Grażyną Krupiarz odbyły bardzo interesujące spotkanie w Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Celem zajęć było poznanie bajek Stiepana Pisachowa jako przygotowanie do konkursu plastycznego.

Słupska biblioteka współpracuje z biblioteką w Archangielsku i od kilku lat odbywają się konkursy plastyczne organizowane na przemian da dzieci polskich i rosyjskich. W tym roku biblioteka w Archangielsku ogłosiła konkurs plastyczny dla naszych dzieci, którego tematem jest twórczość Stiepana Pisachowa. Zajęcia prowadził pan Przemysław Stusek, pracownik Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego. Zapoznał dzieci z miastem Archangielsk. Na podstawie prezentacji multimedialnej opowiedział naszym uczniom o najciekawszych miejscach w tym mieście, o zabytkach, klimacie, zajęciach ludności. Następnie przeczytał bajkę Stiepana Pisachowa „Tańczy samowar, tańczy piec". Pokazał również przepięknie malowany samowar i omówił jego działanie. Pani Magdalena Owczarek przeczytała dzieciom bajkę „Nie podoba się, nie słuchaj", natomiast pani Alicja Jaroszewicz–Sycz przeczytała fragment tej bajki po rosyjsku, co wzbudziło podziw dzieci. Zajęcia były niezwykle ciekawe, a bajki dosyć trudne, więc wykonanie ilustracji do nich będzie dla dzieci wyzwaniem. Mamy nadzieję, że powstaną piękne prace, które będzie można wysłać do Archangielska. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: G. Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013