3A - 02. Z wizytą w "Galerii bursztynowej"

bursztynDnia 14 października 2014r. klasa 3A pod opieką p. B. Tęsnej i p. B. Paszke udała się do Galerii Bursztynowej mieszczącej się przy ul. Tuwima.

W 1984r. Narcyz Kalski przejął Pracownię Wyrobów z Bursztynu i Srebra od swojego ojca Henryka Kalskiego, a 1997 utworzył Galerię Bursztynową. Zbiory prezentowane w galerii obejmują wiele odmian bursztynu, zarówno w formie surowej jak i oszlifowanej. Po przybyciu przywitał nas właściciel galerii p. Narcyz Kalski, który każdemu z nas wręczył mały bursztyn. Ponadto opowiadał nam o historii bursztynu, przez mikroskop mogliśmy zobaczyć inkluzje wymarłych już owadów i odkryć tajemnicę tego pięknego kamienia. Zobaczyliśmy także obróbkę bursztynu na starych maszynach oraz obejrzeliśmy bardzo ciekawy film o powstaniu bursztynu. Wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca. (zdjęcia)

notatka: B. Tęsna

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013