2A i 2B - 01. Wycieczka do oczyszczalni ścieków.

ekologia26 września uczniowie klasy II a i II b pod opieką pań: Alicji Jaroszewicz-Sycz, Grażyny Krupiarz oraz Danuty Świąder odbyły wycieczkę do oczyszczalni ścieków. Była to bardzo interesująca lekcja ekologii.

Zajęcia prowadziła pani Danuta Makowelska. Zapoznała ona dzieci z procesem oczyszczania wody. Bardzo ciekawie był on pokazany na prezentacji multimedialnej. Uczniowie przeprowadzali szereg doświadczeń, w czasie których mogli naocznie przekonać się na czym polega proces oczyszczania. Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieciom jak cenna jest woda i jak ważne jest, aby ją oszczędzać. Dowiedzieliśmy się, że woda, która w Słupsku płynie z kranów pochodzi ze studni i jest tak czysta, że można ją pić bez przegotowania. Zastosowane metody oglądowe oraz aktywizujące sprawiły, że dzieci było żywo zainteresowane tematem. Jesteśmy przekonani , że w przyszłości nasi uczniowie przyczynią się do większej dbałości o wodę. Po tych zajęciach niewątpliwie wzrosła świadomość ekologiczna dzieci. (zdjęcia)

notatka: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013