1D - 03. Z wizytą u strażaków

wozstrazacki19 maja uczniowie klasy I d wraz z wychowawczynią Grażyną Krupiarz byli na wycieczce w Jednostce Gaśniczej nr 2 w Słupsku. Wycieczkę zorganizowała pani Magdalena Owczarek z Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Kilka dni wcześniej pani Magdalena przeprowadziła zajęcia dotyczące lektury „Jak Wojtek został strażakiem". W czasie pobytu w jednostce gaśniczej dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło wsiadanie do wozu strażackiego, przymierzanie hełmu strażackiego oraz możliwość trzymania węża strażackiego. Strażacy pokazali dzieciom jak wygląda kurtyna wodna. Bez oblania się nie obyło. Po wycieczce wszystkie dzieci dokładnie wiedzą teraz jaki jest numer alarmowy do straży pożarnej oraz to jak trudna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca strażaka. (zdjęcia)

notatka: G. Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013