zakonczenie

1B - 01. Pamiętamy - w hołdzie żołnierzom AK

flaga ppp31 października uczniowie z klasy I b  wraz z wychowawczynią: panią Mariolą Ostrowską i pedagog szkolną p. Dorotą Sykułą  udali się na Stary Cmentarz Komunalny,

aby zapalić znicze i zostawić biało–czerwone chorągiewki na grobach żołnierzy Armii Krajowej oddając im tym hołd. Celem wycieczki było kultywowanie polskich tradycji obchodzenia Dnia Wszystkich Świętych, zwrócenie szczególnej uwagi na czas zadumy i modlitwy oraz uczczenie pamięci patrona szkoły. Podczas wizyty uczniowie pokazali, że wiedzą, jak należy okazać szacunek zmarłym oraz potrafią godnie zachować się na cmentarzu. (zdjęcia)

notatka: M.Ostrowska