Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku
informuje, że wszystkie złożone przez Rodziców wnioski uczniów do klas 1,

zostały ROZPATRZONE POZYTYWNIE.

Lista z podziałem uczniów na klasy zostanie wywieszona
przy wejściu do szkoły 29 czerwca 2020 r.

              

linia kredki

2A - 04.Z wizytą w Bałtyckiej Galerii Sztuki

edukacja6 marca klasa 2a wraz z wychowawcą p. Ireną Dwulit-Czerwonką wybrała się do Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej na wystawę zbiorową pt. "Z peryferii". Tytuł wystawy nie mówił zbyt wiele, a właściwie dzieci nie umiały określić tematyki wystawianych prac.

Dopiero na miejscu okazało się, że niewielka wystawa przedstawia prace współczesnych artystów, w tym pani Weroniki Teplickiej, którzy na co dzień tworzą w małych miejscowościach i wioskach.Zaprezentowane obrazy, fotografie, eksponaty i rzeźba wywołały u uczniów różnorodne skojarzenia oraz zróżnicowane interpretacje dzieł. Przewodniczka pani Małgorzata Różańska w bardzo ciekawy sposób opowiedziała uczniom o wszystkich pracach, a następnie w samym centrum galerii przygotowała miejsce do pracy twórczej.
Zadaniem dzieci było wykazanie się kreatywnością przy tworzeniu dzieła na uprzednio wylosowany temat. Do dyspozycji dzieci były kolorowe figury geometryczne i otwarte umysły. Każdy powstały obraz był ciekawy i jedyny w swoim rodzaju. Dzieci rozwijały swoją wyobraźnię, sprawność manualną i wrażliwość artystyczną. "Mali odbiorcy sztuki" oswoili się z nowym miejscem jakim jest galeria i już oczekują na kolejną wystawę. (zdjęcia)

SZTUKA WSPÓŁCZESNA NIE JEST NIEZROZUMIAŁA TRUDNA I NUDNA!!!

notatka i zdjęcia:
Irena Dwulit-Czerwonka

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013