4D - 01. Wyjście do teatru na spektakl „Osobliwe zdarzenie”

Uczniowie klasy 4D byli na spektaklu „Osobliwe zdarzenie” w słupskim Państwowym Teatrze Lalki „Tęcza”. Najważniejszym celem naszego wyjścia było „odczarowanie” postrzegania teatru przez współczesną młodzież.

Pokazanie uczniom, że poza kinem (które obecnie przyciąga największą rzeszę widzów), również teatr może być ciekawy i dostarczać wiele radości oraz rozrywki. Najlepszym dowodem na przekonanie, że obecnie dzieci żyją w kulturze kina, Internetu oraz wszelkich urządzeń elektronicznych, jest pytanie zadane przez jednego z uczniów od razu po wejściu do teatru: „Jaki to będzie film?”. 

„Osobliwe zdarzenie” to przezabawna historia o miłosnych perypetiach głównych bohaterów oraz ich służących, w której początkowe nieporozumienie doprowadziło do wielu komicznych sytuacji. Mimo iż oryginalną wersję sztuki Carlo Goldoni napisał w XVIII wieku, doskonale bawi ona współczesnych odbiorców. Uczniowie nie mieli problemu ze zrozumieniem spektaklu, który dostarczył im wiele śmiechu i doskonale wypatrzyli każdy szczegół przedstawienia.

Klasa 4D była zadowolona z wycieczki. Uczniowie doskonale znali zasady kulturalnego zachowania się w teatrze, transporcie miejskim oraz bezpiecznego poruszania się na drodze.

4d osobliwe zdarzenie

 

notatka i zdjęcie: M.Wrona

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013