2A - 06. Wizyta w "Ceramikarni"

garncarz7 maja 2018 r. uczniowie klasy 2a gościli w pracowni ceramicznej „Ceramikarnia” pani Janiny Dylewskiej. Uczestniczyły tam w warsztatach lepienia ceramicznych upominków, zapoznawały się z historią ceramiki słupskiej  i cyklem wytwarzania naczyń.

W „Ceramikarni” znajduje się też Galeria Na Piętrze, w której można obejrzeć i posłuchać ciekawostek o zabytkach naszego miasta na podstawie prac powystawowych „Ulepiony Słupsk” autorstwa pani Janki oraz sprzedawane są oryginalne wyroby ceramiczne, stanowiące doskonały pomysł na upominek. (zdjęcia)

notatka: B.Kostrzewa

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013