piknik 2019

04. 30 września odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego

samorzad uczniowskiW tym roku szkolnym nasza szkoła brała czynny udział w szóstej edycji ogólnopolskiej akcji „Samorządy Mają Głos, której celem jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz samorządu uczniowskiego. 

30 września br. w piątek w debacie wyborczej prowadzonej przez p. Przemysława Skrzypca, wzięło udział sześciu z siedmiu kandydatów z klas szóstych. Po krótkim przedstawieniu się, kandydaci zaprezentowali swoje programy wyborcze, w tym propozycje imprez, które chcieliby zorganizować. Następnie odpowiedzieli na pytania dotyczące pracy w Samorządzie Uczniowskim. Młodzi wyborcy wysłuchali pomysłów na spędzanie wolnego czasu w szkole bez korzystania z telefonów komórkowych. Pod koniec debaty pretendenci do funkcji przewodniczącego SU mogli nawzajem zadawać sobie pytania, by sprawdzić czy propozycje konkurenta są możliwe do spełnienia. Udział w prawdziwej lekcji demokracji spełnił swój cel, pozwolił uczniom lepiej poznać kandydatów i pomógł w dokonaniu najlepszego wyboru.

Głosowanie odbyło się od razu po zakończeniu debaty. W wyborach wzięło udział 246 uczniów z klas 4-6 (92,13% uprawnionych do głosowania). Po przeliczeniu wszystkich głosów okazało się, że największe poparcie uzyskały Gosia Majchrzak z klasy 6c, która została przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego oraz Zuzia Głowińska z klasy 6a, wybrana na zastępcę przewodniczącej.
Wybory w naszej szkole przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawcy p. Przemysława Skrzypca. (zdjęcia)

Oficjalne wyniki wyborów:

1. Gosia Majchrzak klasa 6c (111 głosów)
2. Zuzia Głowińska klasa 6a( 65 głosów)
3. Oliwier Kostrzewski klasa 6a (27 głosów)
4. Gosia Karkocka klasa 6d (14 głosów)
4. Ewa Kumor klasa 6b (14 głosów)
6. Oliwia Lewandowska klasa 6b (12 głosów)
7. Maks Urbaniak klasa 6d (2 głosy)
oraz 1 głos nieważny.

Zapraszamy również na stronę www.wybory.ceo.org.pl, gdzie znajdują się informacje o kampanii wyborczej, kandydatach i wynikach wyborów w naszej szkole. 

notatka: J.Czarnowska i P.Skrzypiec

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013