22. edycja akcji „Sprzątanie świata”

ziemia18 września uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią Grażyną Krupiarz wzięli udział w krajowej inauguracji 22. edycji akcji „Sprzątanie świata. Jej oficjalne otwarcie odbyło się na terenie SOSiR w Parku Kultury i Wypoczynku.

Kilkuset uczniów ze słupskich szkół i przedszkoli przywitał prezydent miasta, Robert Biedroń. Gościem imprezy była Mira Stanisławska Meysztowicz, prezes warszawskiej Fundacji Nasza Ziemia. To ona w roku 1994 przeniosła do Polski akcję „Sprzątania świata” z Australii. Uświadamiała ona zebranym, iż to jak będzie wyglądało środowisko zależy tylko od nas i naszych proekologicznych postaw. Po części oficjalnej uczniowie otrzymali plastikowe worki do segregacyjnej zbiórki odpadów. Kiedy worki zostały zapełnione dzieci uczestniczyły w grach i zabawach przygotowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju „Inspiracja”. Dzieci zostały poczęstowane jabłkami, soczkami oraz obdarowane książkami i zakładkami. Udział w akcji na pewno utrwalił zasady segregacji śmieci oraz był okazją do wspólnych zabaw. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013