linia kredki

bal 0 3

"Sierpniowe niebo. 63 dni chwały"

3 października 2013r. uczniowie klasy 6a, 6b, 6c i 5a obejrzeli w Multikinie film "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały". Ten pełnometrażowy film w całości poświęcony został Powstaniu Warszawskiemu, pozwolił naszym uczniom poszerzerzyć wiedzę o naszym patronie - żołnierzach AK.

Pracownicy budowy znajdują w ruinach przedwojennej kamienicy ludzkie szczątki i pamiętnik z czasów Powstania Warszawskiego. Ukrywający się w piwnicy profesor opisał w nim dramatyczne dni walki o Warszawę. 5 sierpnia 1944 roku młodziutka sanitariuszka Basia przeżywała pierwszą miłość do żołnierza AK – Staszka. Tego dnia młodzi warszawiacy z entuzjazmem budowali barykady, aby w chwilę później stanąć do nierównej walki ze świetnie uzbrojonymi mordercami z Waffen SS Dirlewanger. Więcej informacji na stronie Multikina TUTAJ

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013