2.12 Matematyka w praktyce

„Matematyka w praktyce – gry i zabawy logiczne”

Zad. 2.12/I-III/1

W roku szkolnym 2016/2017 prowadzone były zajęcia w ramach projektu „Szansa na sukces - podniesienie jakości edukacji ogólnej w słupskich szkołach podstawowych”. Korzystało z nich 10 uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku, lubiących matematykę, a przede wszystkim gry i zabawy logiczne. Zajęcia były doskonałą okazją do integracji społeczności uczniowskiej.

Uczniowie rozwijali swoje zainteresowania i zdolności, które już posiadają, kształcili wyobraźnię, logiczne myślenie, poprawili koncentrację, pamięć oraz intuicję matematyczną m.in. poprzez gry logiczne i planszowe. Samodzielnie poszukiwali różnych rozwiązań w sytuacjach problemowych, rozbudzali swoją ciekawość poznawczą i wyobraźnię, uczyli się podejmować decyzje, a co najważniejsze czerpali radość z gier z rówieśnikami. W ciągu roku szkolnego uczestnicy zapoznali się z takimi grami jak: Sudoku, Kółko i krzyżyk, Warcaby, Szachy, Digit, Rummikub. Uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczne, krzyżówki matematyczne, bawili się w magiczne liczby, tworzyli bajki matematyczne oraz budowali bryły przy pomocy klocków magnetycznych.
Dzieci poprzez taką formę zajęć przekonały się, że matematyka to nie tylko ciężka praca, ale także zabawa.

2.12 1 3 1a2.12 1 3 1b

2.12 1 3 1c2.12 1 3 1d