wielkanoc www

Program "Sieciaki"

kragPodsumowaniem wakacji był organizowany przez Wydział Edukacji z Fundacją „Dzieci Niczyje" piknik edukacyjny, który odbył się 29 sierpnia 2015 r. w godz. 12-16 w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Program imprezy nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl. Na potrzeby pikniku przygotowano bogatą ofertę, na którą składa się m.in. 7 atrakcyjnych stanowisk: Mega Centrum Zabezpieczeń – edukacja przez zabawę, Sieciokino, Scena konkursowa, SiecioMatLosujący, Sieciakowa Strefa Rozrywki i wiele innych. Imprezę Honorowym Patronatem objął Prezydent Słupska Robert Biedroń. Partnerami imprezy są: Młodzieżowy Dom Kultury, Słupski Ośrodek Kultury, Komenda Miejska Policji i Straż Miejska. Patronat medialny: Głos Pomorza, Radio Gdańsk, Radio Koszalin.
Pikniki „Sieciaki na wakacjach" organizowane są przez Fundację „Dzieci Niczyje" od sześciu lat. W tym roku Słupsk jest ostatnim miastem polskim na mapie „sieciakowych" pikników, w których wzięło już udział ponad 40 tysięcy dzieci z całej Polski. Główną ideą imprezy jest przekazanie poprzez zabawę wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu.

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013