wielkanoc www

Ogólnopolski program „Edukacja przez szachy w szkole”

szachyOd września 2015 r. słupskie szkoły podstawowe wezmę też udział w ogólnopolskim programie realizowanym przez Polski Związek Szachowy pod nazwą „Edukacja przez szachy w szkole". Głównym celem projektu jest jest wsparcie edukacji matematycznej w edukacji wczesnoszkolnej. Gra w szachy między innymi rozwija i ćwiczy wyobraźnię przestrzenną dziecka, poprawia koordynację ruchów, pomaga w nauce matematyki, fizyki, techniki czy geografii. Szachy wpływają również na psychikę dziecka, uczą skutecznego działania pod presją, odpowiedzialności, radzenia sobie zarówno z sukcesem jak i z porażką.

W ramach programu 18 nauczycieli (2 nauczycieli ze szkoły) ze wszystkich słupskich szkół podstawowych weźmie udział w 72 godzinnym kursie metodyczno–szachowym, dzięki któremu otrzymają uprawnienia trenerskie do prowadzenia zajęć szachowych. Zajęcia te realizowane będę po 1 godzinie w wybranej klasie pierwszej (w 1D z Jackiem Kostrzewą) i po 1 godzinie w wybranej klasie drugiej (w 2A z Małgorzatą Łapińską-Wencławską) każdej szkoły podstawowej. (więcej)

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013