MILENA ROSNER

www.milena-rosner.pl - oficjalna strona

Reprezentantka Polski, Mistrzyni Europy w piłce siatkowej, była uczennicą naszej szkoły.
Wcześniej reprezentowała Polskę w różnych grupach wiekowych: mistrzostwa świata kadetek i juniorek.
U Mileny można było zauważyć wybitne uzdolnienia sportowe, już od najmłodszych lat.
Pierwszych siatkarskich wskazówek, na treningach szkolnych, udzielali Jej trenerzy:
Marek Majewski, Mariusz Makowski i Mariusz Czarnowski.
W 1992 r podejmuje treningi w Czarnych Słupsk, od tego momentu nad szkoleniem zaczął czuwać Andrzej Jewniewicz.
W sezonie 1994/1995 zadebiutowała w słupskiej, pierwszoligowej drużynie pod kierownictwem Jerzego
Komorowskiego - jako najmłodsza siatkarka w ekipie.
Pod koniec 8 klasy, w 1995 roku, razem z Reprezentacją Szkoły Podstawowej Nr 17, zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Młodziczek.

Kluby:

Czarni Słupsk, Gedania Gdańsk, Nafta Gaz Piła, MKS Muszynianka Muszyna, Spar Marichal Tenerife, Foppapedretti Bergamo,

Osiagnięcia:

MŚ Kadetek – VII miejsce ; MŚ Juniorek – V miejsce ; Złoty medal ME Seniorek 2005 ; historyczny awans do finałów World Grand Prix 2007 ; ME Seniorek 2007 – IV miejsce
MP Juniorek ; MP Juniorek – III miejsce; MP seniorek III miejsce ; Złoty medal za zajęcie z Muszynianką I  miejsca MP seniorek sezon 2005/2006 ;  v-ce Mistrzostwo Hiszpanii wraz z Marichalem Tenerife sezon 2006/2007 ; tytuł najlepszej przyjmującej podczas Final Four Ligi Mistrzyń sezon 2006/2007 ; Puchar Włoch wraz z Foppapedretti Bergamo sezon 2007/2008 ;

Debiut w reprezentacji:

2001 rok, wcześniej grała w reprezentacji kadetek i juniorek.

Mistrzyni wspomina:

"Mam nadzieję, że powrócą te wspaniałe lata, gdy siatkówka była wiodącą dyscypliną w Słupsku."
"Wielokrotnie, na każdym kroku podkreślam, że czuję się słupszczanką. I nigdy nie wykluczam ewentualności powrotu do rodzinnego miasta, w którym uczyłam się siatkarskiego rzemiosła"

Wychowawczyni i trener wspominają:

Zofia Skrzypiec,

"Bardzo dobra uczennica, sport nigdy nie przeszkadzał Jej w zdobywaniu dobrych wyników w nauce. Systematyczna, miła i koleżeńska, lubiana przez rówieśników, kolegów i koleżanki z klasy i zespołu."

Andrzej Jewniewicz,

"Już od najmłodszych lat wiele od siebie wymagała i nic dziwnego, że systematycznie podnosiła swoje umiejętności. Zawsze szybko reagowała na wydarzenia boiskowe.
Po nieudanych akcjach potrafiła się chwilowo nieźle zdenerwować. Nazywam ją »perełką«. Jedna z wielu zawodniczek, którą bardzo mile i sympatycznie wspominam."

Zobacz fotoreprtaż ze spotkania z Mileną Rosner w naszej szkole, które odbyło się 21.12.2005.

wykorzystano fragmenty wywiadu z M. Rosner pt "Złotko ze Słupska"
autorstwa: K. Niekrasz (Głos Pomorza 3.10.2005)