Międzynarodowy Dzień Kropki pierwszy raz w naszej szkole

dzienkropkiZaczęło się od książki „The dot” Petera Reynoldsa. Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a.

Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. Od dziewięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

15 września pierwszy raz w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Organizatorem tego wesołego święta był Samorząd Uczniowski. Ogłoszono konkurs na strój w kropki oraz konkurs plastyczny (więcej). Na zajęciach uczniowie oglądali film animowany o dziewczynce, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę, wykonywali prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. W Strefie Ucznia były robione zdjęcia w ramce z kropek dzieciom mającym ubrania w kropki. Za rok z całą pewnością po raz kolejny przyłączymy się do obchodów tego święta. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013