wakacje2019

Wigilia szkolna 2018

bozenarodzenieW atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia odbyła się w naszej szkole już po raz drugi wspólna Wigilia, która została przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

Do pięknie przystrojonych i przygotowanych stołów zasiedli najpierw uczniowie z klas 0 - 4, zaś potem klas starszych 5 - 8. Wśród zaproszonych na Wigilię gości była dyrekcja szkoły, żołnierze Armii Krajowej, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. proboszcz parafii św. Rodziny ks. Andrzej Marchewka jak również nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi.
Obie uroczystości rozpoczęło nastrojowe przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Na strychu”, do którego przygotowała młodych aktorów niezastąpiona p. Małgorzata Sokołowska. Następnie życzenia złożyła wszystkim zgromadzonym pani wicedyrektor Marta Dyjas, proboszcz parafii św Rodziny oraz porucznik Zbigniew Has. W części artystycznej pięknie zaprezentował się zespół „Tęcza” pod opieką p. Karoliny Krawiec, który dopełnił nastrój świątecznym kolędowaniem.

Miłym akcentem były życzenia świąteczne od uczniów dla nauczycieli i pracowników szkoły, które popłynęły z telebimu podczas Wigilii. Film przygotowali: Zuzia Owsiukiewicz, Tosia Burzyńska, Kuba Kuligowski i Bartek Zarzycki z Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariusza.
Wiele radości sprawiła dzieciom wizyta św. Mikołaja, który zgodnie z tradycją rozdawał słodkości i chętnie pozował do zdjęć. Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które pomogły w organizacji i przygotowaniu obu uroczystości oraz Szkolnego Klubu Wolontariusza. (zdjęcia)

notatka: D.Sykuła 
zdjęcia: A.Wołczuk

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013