Superkoderzy na start!!!

superkoderzyW październiku rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu Fundacji Orange #Superkoderzy. W naszej szkole działają dwa zespoły: czwartoklasistów i szóstoklasistów.

Podczas cotygodniowych spotkań przyszli #SuperKoderzy uczą się w środowisku Scratch programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę z zajęć komputerowych oraz historii. Tworząc proste programy uczniowie na początek poznali zasady tworzenia skryptów: np. sterowanie duszkiem za pomocą myszki lub klawiszy, czy stworzenia gry sprawdzającej znajomość tabliczki mnożenia.

Zajęcia w takiej formie rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości! (zdjęcia)

Tutaj znajdziecie prace naszych #Superkoderów:

Pola Amelka Karolina
Kuba