14.02. to bardzo ważna dla nas data – w tym dniu obchodzimy święto naszej szkoły, która powstała w 1989 roku, co oznacza, że istnieje już 34 lata!

Z tej okazji odbyło się uroczyste świętowanie. Oczywiście nie zabrakło wielu wspaniałych gości. Podczas uroczystości przedstawiono historię szkoły, wręczono nagrody za coroczny konkurs wiedzy o Żołnierzach Armii Krajowej, złożono kwiaty i znicze pod tablicą pamiątkową umieszczoną na budynku naszej szkoły oraz pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego. Nie zabrakło też części artystycznej. Pan porucznik Zbigniew Has oraz mecenas Leon Kasperski wręczyli medale okolicznościowe z okazji 80. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową dla:

1. Pana Zbigniewa Kamińskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej we Wrześciu im. Stefana Roweckiego „Grota”, propagatora wiedzy o Armii Krajowej i Polskim Państwie Podziemnym.

2. Pana Leszka Kazimierczyka, byłego wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku, członka Zarządu Inspektoratu Słupsk.

3. Pana Zygmunta Kulczewskiego, byłego kuratora, wiceprezesa Inspektoratu Słupsk.

4. Starszego chorążego sztabowego rezerwy Pana Marcina Lasonia, propagatora wiedzy o Armii Krajowej i Polskim Państwie Podziemnym, sekretarza Inspektoratu Słupsk.

5. Pana Profesora Stanisława Łacha, byłego rektora Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku, wieloletniego członka Zarządu Inspektoratu.

6. Panią Janinę Ewę Pabich, byłą wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku, skarbnika Inspektoratu Słupsk.

7. Pana Przemysława Skrzypca, nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie w Szkole Podstawowej nr 8 w Słupsku, prezesa Zarządu Inspektoratu.