Eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Z biegiem Wisły”

Rok 2017 jest Rokiem Rzeki Wisły. W 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę Państwa Polskiego. Z tej też okazji Pedagogiczna Biblioteka w Słupsku ogłosiła Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Z biegiem Wisły”.

Dnia 15.11.2017r. odbył się finał szkolnych eliminacji do konkursu, którego uczestnikami byli przedstawiciele klas I – III. Komisja w składzie: Alicja–Jaroszewicz Sycz, Grażyna Krupiarz oraz Iwona Sazon oceniała występy małych recytatorów. Poziom był bardzo wyrównany i trudno było wybrać tylko dwie osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę.
24 listopada na konkursie międzyszkolnym, który odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej uczniów klas młodszych naszej szkoły będą reprezentowali: Wiktor Nikadon (klasa I b) recytując wiersz L.J. Kerna „Wisła” oraz Zuzanna Plewka (III e), która wybrała wiersz J. Brzechwy „Kłótnia rzek”. 

Życzymy im powodzenia w dalszym etapie, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w szkolnych eliminacjach. (zdjęcia)

zdjęcia i notatka: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013