wakacje2019

Z sukcesem na konkursie recytatorskim "Złota strofa"

puszkinMiło nam poinformować, że nasi uczniowie odnieśli kolejny sukces na zorganizowanym przez MBP-Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego corocznym konkursie recytatorskim w języku rosyjskim ZŁOTA STROFA. W tym roku ze względu na 220 rocznicę urodzin A.S. Puszkina, konkurs poświęcony był jego twórczości.

Młodzi recytatorzy mieli za zadanie zaprezentować w języku rosyjskim jeden z wierszy tego znamienitego rosyjskiego poety. Konkurencja była bardzo duża i wyrównana.

W klasach młodszych naszą szkołę godnie reprezentował Jakub Kuśnierz - podopieczny Beaty Tęsnej z klasy I B zdobywając pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 5-8 lat. Jakub wydeklamował wiersz Puszkina z roku 1827 pt. „Wiosno, wiosno – poro miłości”, a następnie przedstawił okoliczności jego powstania. 

Z klas starszych - Anastazja Janczylik z kl. 6c oraz Sasza Hubaidulin z kl. 8b zachwycili jury recytując wiersze Aleksandra Puszkina i zdobyli dwa drugie miejsca .

Naszą szkołę reprezentowała także Ela Chaikowska z kl. 8d. Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym miłośnikom poezji rosyjskiej. (zdjęcia || strona MBP)

notatka i zdjęcia: A. Wołczuk i B. Tęsna

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013