rozpoczecieroku

Konkurs muzyczny "Cała Europa kolęduje"

bozenarodzenie215 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs „Cała Europa kolęduje. Celem konkursu było mobilizowanie uczniów do zdobywania wiedzy i poznawania dorobku kulturowego innych krajów, rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy na temat państw europejskich, poszerzenie wiedzy o kulturze i cywilizacji europejskiej, rozwijanie zainteresowań, podnoszenie motywacji do nauki języków obcych, oraz poszukiwanie wspólnych źródeł kultury i obyczajowości wszystkich państw europejskich.

Naszą szkołę reprezentował zespół z klas I - IV „SŁONECZKA” w składzie: Julia Banasik (IVf), Wiktoria Kurzawa (IVe), Zuzia Mrozicka (IVe), Helenka Ziółkowska (IVf), Kornelia Bengier (Ic), Natalia Karwacka (Ic), Magda Cur (IIa), Iga Krefta (IIb), Klaudia Tomicka (IIc) i Hania Brochocka (IIIa). Dziewczynki zaprezentowały kolędę – pastorałkę w języku francuskim pt. „Entre le boeuf et l`ane gris”. W tłumaczeniu na język polski oznacza „Między osiołkiem i wołem”. (zdjęcia)

Występ bardzo podobał się zarówno jurorom, jak i publiczności. Dziewczynki zajęły II miejsce! GRATULUJEMY!

notatka: I. Sazon

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013