komunikat strajk

FISTASZKOWE ZMAGANIA i SZALEŃSTWA MAFALDY

fistaszki

W listopadzie uczniowie klas starszych mogli sprawdzić swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem w dwóch konkursach polonistycznych.

Czwartoklasiści z zmagali się Charliem Brownem i jego przyjaciółmi z amerykańskiego komiksu „Fistaszki”. Konkurs zgromadził 26 uczniów z klas czwartych. Niestety, uczestnicy zaprezentowali bardzo niski poziom umiejętności, dlatego po podliczeniu punktów komisja stwierdziła, iż I miejsce zajęli: Damian Piwoni i Patryk Bojkowski z klasy 4c, którzy – jako jedyni – uzyskali 75% punktów. Wyróżnienie otrzymały dwa zespoły: Damian Kępczyk i Ksawery Jackiewicz z 4e oraz Helena Ziółkowska i Joanna Pietrzyk z 4f.

Piątoklasiści stanęli w szranki z szalonymi zadaniami, których bohaterami były dzieci z argentyńskiego komiksu. „Szaleństwa Mafaldy” zgromadziły 30 uczniów z klas piątych. Komisja była pod wrażeniem wysokiego poziomu umiejętności, bowiem aż 22 uczniów uzyskało wynik powyżej 75%. Po sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniła najlepsze drużyny.

Oto laureaci:
I miejsce – Max Gapa i Jakub Ciebielski z klasy 5e,
II miejsce – Kaja Halaba i Jakub Spryszak z klasy 5d,
III miejsce – Dagmara Żagna i Klaudia Zaorska z klasy 5a, Stanisław Borkowski i Bartek Cukrowski z klasy 5b, Amelia Kuś i Martyna Stasiak z klasy 5e.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do galerii zdjęć (zobacz)

notatka i zdjęcia: O.Minda

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013