Konkurs "Wyrazy trudne i wyrażenia niepospolite"

uczenDnia 16 maja odbył się w naszej szkole konkurs polonistyczny „Wyrazy trudne i wyrażenia niepospolite”, przeznaczony dla szóstoklasistów.

Uczniowie pisali test, w którym trzeba było wykazać się znajomością popularnych związków frazeologicznych i związków wyrazowych, pochodzących z mitologii greckiej, umiejętnością dobierania wyrazów w pary synonimów i antonimów, a także porządkowaniem „dziwolągów” językowych w sensowne wyrazy. To ostatnie zadanie sprawiło młodym językoznawcom najwięcej kłopotów. Za poprawnie wykonany test można było zdobyć aż 84 punkty! Wyłoniono mistrzowską czwórkę w kategorii „łowcy słów”:

I m. - Karolina Rogińska, 6d, 94%,
II m. - Dawid Pułtużycki, 6d, 74%,
III m. - (ex aequo) Maja Ciarkowska, 6a, Wojciech Kołodziej, 6b, 71%)

Organizatorzy konkursu – B. Świątek i W. Brzęcka - gratulują najlepszym i dziękują wszystkim za udział!

notatka: W.Brzęcka