Szkolny Konkurs Plastyczny „ Świat wierszy Juliana Tuwima w oczach dziecka”

tuwim20 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs PlastycznyŚwiat wierszy Juliana Tuwima w oczach dziecka”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas I – III, a jego celem było propagowanie twórczości Juliana Tuwima, pobudzenie twórczej wyobraźni dziecka, rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci, wybór prac do XIII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego o tymże temacie.

Konkurs zorganizowały panie: Alicja Jaroszewicz–Sycz, Grażyna Krupiarz i Małgorzata Łapińska–Wencławska. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas młodszych. Dzieci rysowały ilustracje do wybranych przez siebie wierszy. To one decydowały o technice plastycznej. Większość uczniów wybrała pastele olejne. Wśród innych technik było malowanie farbami, rysowanie kredkami ołówkowymi, kolaż. Prace były oceniane w 3 kategoriach wiekowych. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I:
I miejsce: Julia Leoniec (kl. Ia) i Natasza Czernyhowska (kl.Ib)
II miejsce: Julia Dumanowka (kl. Ib)
III miejsce: Olivier Bryjka (kl. Ib)

Kategoria klas II:
Komisja nie przyznała I i III miejsca, zaś Eryk Matuszewski (II a) zdobył II miejsce.

Kategoria klas III:
I miejsce: Amelia Madajczak (kl. III d)
II miejsce: Karolina Żurawska (kl. III d)
III miejsce: Anastazja Dudzińska (kl. III b).

Wyróżniono prace następujących uczniów: Katarzyny Maślanki (I c), Mai Gołębiewskiej (Ic), Hanny Okunowicz (IIa), Marii Węgrzyn (IIIc), Mariki Chadacz (IIIc), Kingi Daleckiej (IIIe), Amelii Taczały (IIIf) i Michaliny Jabłońskiej (IIId).

Nagrodzone i wyróżnione prace wezmą udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Słupsku. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym etapie. (zdjęcia)

notatka: G.Krupiarz

 

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013