XVII Miejski Konkurs Recytatorski „Przez poezję z humorem”

poezjazhumorem13 kwietnia odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs Recytatorski „Przez poezję z humorem, który zorganizowały już XVII raz: Alicja Jaroszewicz–Sycz i Grażyna Krupiarz.

Celem tego konkursu jest nie tylko propagowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, ale jest to też okazja do spotkania uczniów i nauczycieli z różnych szkół, wymiany doświadczeń i wspólnej zabawy przy słuchaniu wesołych wierszy. W tym roku w konkursie wzięli uczniowie z sześciu słupskich szkół podstawowych: SP2, SP3, SP5, SP8, SP10 i SSP STO. Uczniowie recytowali wiersze poetów polskich. Są utwory, które cieszą się tak dużą popularnością, że często są wybierane do recytacji. Tym razem tylko jeden wiersz się powtórzył, co jest rzadkością na naszym konkursie. Dzieci śmiało stawały na scenie i pięknie wygłaszały teksty. Oceny recytacji dokonała komisja w składzie: pani Anna Pawlik, pani Małgorzata Łapińska–Wencławska oraz pani Ewa Nowak. Tak samo jak w konkursie szkolnym ocena uczestników konkursu obejmowała dykcję i interpretację. Dzieci były oceniane w trzech kategoriach wiekowych. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I:
I miejsce – Michał Jastrzębski (SP8)
II miejsce – Natalia Wabia (SP 10)
III miejsce – Maria Piór (SP5)

Kategoria klas II:
I miejsce – Lena Jasiewicz (SP5)
II miejsce – Hanna Żurawska (SP3)
III miejsce – Franciszek Kowalski (SSP STO)

Kategoria klas III:
I miejsce – Nikodem Kostrzewa (SP10)
II miejsce – Patrycja Cieślicka (SP8)