Szkolny Konkurs Recytatorski „Przez poezję z humorem”

poezjazhumorem6 kwietnia 2018r. w szkolnym klubie odbył się konkurs recytatorskiPrzez poezję z humorem”. Konkurs zorganizowały panie: Alicja Jaroszewicz–Sycz i Grażyna Krupiarz.

Jego celem jest propagowanie poezji wśród dzieci, zachęcenie do czytelnictwa poezji dziecięcej, kształtowanie umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności związanych z recytacją. Konkurs był jednocześnie eliminacjami do międzyszkolnego konkursu, który odbędzie się 13 kwietnia w naszej szkole.

Udział w nim wzięło 8 pierwszoklasistów, 2 drugoklasistów i 10 trzecioklasistów. Dzieci recytowały wybrany wiersz o humorystycznym zabarwieniu i cieszy nas, że z roku na rok repertuar jest coraz bardziej urozmaicony. Klasy trzecie były oceniane przez organizatorki konkursu, natomiast klasy pierwsze przez panią Małgorzatę Łapińską–Wencławską oraz panią Iwonę Sazon. Uczestników klasy drugiej oceniały wszystkie panie. Taki podział był zasadny ze względu na obiektywność oceny.

Po zsumowaniu punktów, które obejmowały interpretację oraz dykcję, wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy I:
I m. – Michał Jastrzębski (kl. I a, opiekun: Alicja Jaroszewicz–Sycz)
II m. – Wiktor Nikadon (kl. I b, opiekun: Grażyna Krupiarz)
III m. – Julia Kotlińska (kl. I c, opiekun: Mariola Ostrowska)

W kategorii klas II jury postanowiło nie przyznawać I miejsca.
II m. – Michał Szylak (kl. 2a, opiekun: Beata Kostrzewa)
III m. – Hanna Kralska (kl. 2a, opiekun: Beata Kostrzewa)

Klasy III:
I m. – Patrycja Cieślicka (kl. III e, opiekun: Iwona Sazon)
II m. – Oliwia Puzdrakiewicz (kl. III a, opiekun: Izabela Płaczkiewicz)
III m. – Zuzanna Plewka (III e, opiekun: Iwona Sazon)

Komisja zgodnie przyznała, że w tym roku najwyższy poziom reprezentowali pierwszoklasiści. Do międzyszkolnego konkursu recytatorskiego zakwalifikowali się: Michał Jastrzębski, Michał Szylak i Patrycja Cieślicka.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za to, że potrafili wzbudzić uśmiech u widzów. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013