Start

Wycieczka szkolna do Krakowa

W dniach 27 - 31 maja br. 45 uczniów naszej szkoly z klas ósmych i siódmych uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa, Oświęcimia, Zatoru i Wieliczki. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: J.Rudnik, J.Czarnowska, A.Machalewska i A.Wojtas. Zwiedzanie Krakowa rozpoczęło się od wieczornego spaceru na Rynek Główny, gdzie uczniowie mogli podziwiać uroki  tego miasta.

Drugiego dnia nasi ósemkowicze odwiedzili ważne miejsca dla każdego Polaka - tereny i obiekty byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau oraz odbyli wieczorny spacer na plantach krakowskich. Trzeciego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali podziemia rynku głównego, następnie oddali się kilkugodzinnemu szaleństwu w parku rozrywki EnergyLandia w Zatorze. Czwartego dnia, pomimo deszczowej aury uczniowie wraz z opiekunkami zwiedzili w Wieliczce termy oraz bardzo ciekawą trasę turystyczną w Kopalni Soli "Wieliczka". W Krakowie zaś zapoznali się z historią Wawelu oraz zabytkowymi budowlami na rynku głównym w Krakowie, zaś wieczór miło spędzili w krakowskim kiniePiątego dnia uczniowie spacerując uliczkami krakowskiego Kazimierza, zapoznali się z historią Żydów zamieszkujących tę dzielnicę Krakowa, a następnie wyruszyli w kilkunastogodzinną drogę powrotną do Słupska.  (dzień 1 || dzień 2 || dzień 3 || dzień 4 || dzień 5))

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013