wakacje2019

Start

Godzina Kodowania

godzina kodowaniaW dniach 3 – 9 grudnia odbywała się Godzina Kodowania, globalna akcja związana z programowaniem. Godzina Kodowania organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. W akcję zaangażowały się już dziesiątki milionów osób ze 180 krajów.

W Polsce ta inicjatywa jest niezwykle popularna. Nasz kraj plasuje się w pierwszej dziesiątce krajów, które biorą w niej udział. Mottem na stronie code.org. jest: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (computer science) - Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania. W naszej szkole Godzinę Kodowania w czterech grupach zorganizowała nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, Grażyna Krupiarz. Przeprowadziła ją w grupie pierwszoklasistów uczestniczących w zajęciach „Kodowanie i ja”. Dzieci kodowały na wirtualnej macie. Jako, że było to 6 grudnia, uczniowie odkodowywali też obrazek przedstawiający Mikołaja. W grupie uczestników zajęć „Kodujemy, tajniki scratcha poznajemy” i MegaMisji Godzina Kodowania odbyła się na platformie hourofcode.com/us/pl/learn, na której są różnego rodzaje gry ze znanymi dzieciom bohaterami. Uczniowie sami wybierali interesującą ich grę i programowały, przechodząc kolejne poziomy. Uwieńczeniem ich pracy było uzyskanie certyfikatu poświadczającego udział w Godzinie Kodowania. Radość z jego uzyskania była ogromną satysfakcją dla dzieci. Pani Grażyna Krupiarz przeprowadziła zajęcia również w klasie 2b na edukacji informatycznej. Największym zainteresowaniem wśród drugoklasistów cieszyło się „Dance Party”. Zadanie polegało na zaprogramowaniu ruchu tancerzy, tła i dodawanych w kolejnych taktach efektów. Dzięki możliwości wybrania podkładu pod własne muzyczne preferencje nauka była prawdziwą przyjemnością. Cieszy to, że uczniowie zaangażowali się w programowanie i pracę kontynuowali w domu poznając kolejne gry. Na dowód tego przynosili do szkoły uzyskane certyfikaty. Godzina Kodowania jest świetną okazją do nauki programowania i można ją przeprowadzać w dowolnym czasie, do czego wszystkich zachęcamy. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013