wielkanoc 2019

Start

Z drugoklasistami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym cz. 2

policja25 września drugoklasiści spotkali się z policjantami ze Szkoły Policji. Celem tego spotkania była praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię.

Przed wyjściem ze szkoły policjant przypomniał dzieciom najważniejsze zasady zachowania się na drogach, zwrócił im uwagę na to jak mają iść w kolumnie, co jest bardzo ważne w czasie wyjść, wycieczek. Na pobliskim przejściu dla pieszych uczniowie kilkukrotnie ćwiczyli prawidłowe przechodzenie. Policjant uczulał ich na zachowanie kierowców, które nie zawsze jest prawidłowe. Pieszy musi być czujny i uważny. Nasze dzieci z przejęciem ćwiczyły i mamy nadzieję, że bez obecności policjanta czy też innej dorosłej osoby będą wiedziały jak mają się zachować na drodze.

Zarówno gra edukacyjna, jak i ćwiczenie przechodzenia przez jezdnię pod czujnym okiem policjanta były dla naszych uczniów bardzo atrakcyjną formą nauki.(zdjęcia)

notatka: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013