wielkanoc 2019

Start

Z drugoklasistami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym cz. 1

strazmiejskaPoczątek roku szkolnego jest doskonałą okazją do przypomnienia naszym uczniom zasad poruszania się na drogach oraz innych ważnych zagadnień dotyczących ich bezpieczeństwa. 19 września drugoklasiści mieli okazję do spotkania ze st. inspektor Straży Miejskiej, panią Agnieszką Majewską.

Pani inspektor zaproponowała naszym uczniom grę edukacyjną, w czasie której dzieci musiały wykazywać się poznaną wiedzą na temat znaków drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się na drogach. Na szkolnym holu była rozłożona duża mata, która była grą planszową. Pionkami były dzieci. Poruszały się one po wyznaczonych polach i wspólnie ze swoją drużyną odpowiadały na pytania dotyczące ruchu drogowego. Grze towarzyszyły ogromne emocje. Dzieci na ogół bezbłędnie odpowiadały na napotkane pytania. Liczba wyrzucanych oczek decydowała o tym, która drużyna jako pierwsza dotarła do mety. Walka była bardzo wyrównana i oprócz utrwalenia wiadomości o bezpieczeństwie przyniosła naszym uczniom okazję do wspaniałej zabawy. (zdjęcia)

notatka: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013