Start

MegaMisja w naszej szkole - wystartowała!

mega misjaNasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu MegaMisja, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Jest to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych i jest realizowany z grupą dzieci uczęszczających do świetlicy.

Zajęcia prowadzone są przez panie: Elżbietę Koszelę oraz Grażynę Krupiarz. Celem projektu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli, wychowawców świetlic oraz ich uczniów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacą wyposażenie naszej szkoły.

Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

13 września 2017r. odbyły się pierwsze zajęcia. Nasza grupa była bardzo ciekawa co oznacza projekt MegaMisja. Z lekkim niepokojem dzieci siedziały w oczekiwaniu na rozpoczęcie zajęć. Tajemnicza nazwa podsycała ich ciekawość. Prawie dwugodzinne zajęcia minęły w atmosferze doskonałej zabawy. Dzieci wykazywały się pomysłowością i dużą wiedzą na temat źródeł informacji. Doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, o których wykonanie prosiła Julka i Kuba. Z zapałem podejmowały kolejne działania. Uczniowie pracowali w czterech grupach nad ustalaniem skąd czerpać wiedzę na temat hodowli żółwia. Wykazywały się umiejętnością współpracy i wspólnego ustalania odpowiedzi. Wiele śmiechu było w czasie odrysowywania postaci kolegi i pracy nad „ubieraniem” postaci. W ich wyniku powstał plakat ukazujący różne źródła informacji. Niepokój, który początkowo towarzyszył niektórym dzieciom został zastąpiony radością i entuzjazmem. Zajęcia okazały się dla nich bardzo atrakcyjne i już nie mogą doczekać się następnych. My też! (zdjęcia)

Zapraszamy do odwiedzenia i polubiena fanpage MegaMisji 

opekunowie Megamisji:
G. Krupiarz i E.Koszela

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013