Start

Trening z ekspertem - Moje Bambino

dzieci27 listopada 2017r. w naszej szkole został przeprowadzony 3 godzinny warsztat szkoleniowy pt. Kodowanie i programowanie z Moje Bambino. Funkodowanie czyli programowanie dla najmłodszych poprzez zabawę i ruch. W warsztacie wzięło udział 44 nauczycieli słupskich placówek oświatowych.

Uczestnicy warsztatu zostali zapoznani z: ideą nauki programowania w edukacji wczesnoszkolnej oraz kodowania w edukacji przedszkolnej (nowa podstawa programowa), pomocami dydaktycznymi dedykowanymi realizacji podstawy programowej (kodowanie i programowanie w szkole i przedszkolu), programem Scottie Go, rozwojem kompetencji nauczycieli w zakresie nauczania myślenia komutacyjnego, z założeniami metodyczno-dydaktycznymi FUNKODOWANIA, grami, zabawami z zakresu programowania z użyciem Magicznego Dywanu.
Warsztat poprowadzili trenerzy Akademii Moje Bambino - Pani Urszula Krakowska (koordynator warsztatów, konferencji dla pracowników oświaty, starszy specjalista ds. marketingu, trener Akademii Bambino), Pan Andrzej Peć (pedagog, autor wielu publikacji metodyczno-dydaktycznych z zakresu edukacji małego dziecka, członek zespołu autorskiego pakietów do nauki programowania FUNKODOWANIE, trener w ogólnopolskim projekcie Cybernauci).
Warsztat został zorganizowany we współpracy z Moje Bambino i Szkołą Podstawową nr 8 w Słupsku (partnerzy). Trenerzy Akademii Bambino bezpłatnie przeprowadzili szkolenie. Uczestnicy otrzymali pakiet materiałów Moje Bambino.
Szczególne podziękowanie dla Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 Pana Leszka Kazimierczyka i Pani Wicedyrektor Marty Dyjas za udostępnienie sali szkoleniowej z mediami, zorganizowanie poczęstunku dla uczestników szkolenia i okazaną życzliwość.
Catering przygotowała firma EDEN CATERING - za co serdecznie dziękujemy w imieniu swoim i uczestników szkolenia.
Zapraszamy na kolejne szkolenia organizowane w ramach wdrożenia projektu „Aktywny nauczyciel” przez Zespół Samokształceniowy Terapeutów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku ul. Narutowicza 9. (zdjęcia)

Zespół Samokształceniowy Terapeutów

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013