Start

Ślubowanie klas pierwszych

tarcza sp819 października odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. W tym dniu 70 uczniów zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku. Przygotowania do tej uroczystości trwały od września.

Piękną dekorację przygotowały panie: Anna Bajer oraz pani Elżbieta Koszela. Muzyczną oprawę wspierał zespół „Słoneczka” pod kierunkiem pani Iwony Sazon. Wśród zaproszonych gości była pani wicedyrektor Marta Dyjas, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Mirosława Sagun-Lewandowska oraz rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów. Uroczystość prowadziły uczennice z klasy V b, Anna Paziewska i Dominika Mazurek.

Pierwszaki pokazały jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki. Nie dało się ukryć, że bardzo przeżywały swój pierwszy w szkole występ. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści. O pasowanie dzieci poprosiła w imieniu rodziców pani Anna Nikadon. Pani wicedyrektor Marta Dyjas dokonała pasowania na ucznia i tak za dotknięciem ramienia długim ołówkiem jeszcze niedawne przedszkolaki stały się poważnymi pierwszoklasistami. Uczniowie zostali przyjęci do braci szkolnej.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez wychowawców. Dyplomy zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Dzieci otrzymały również woreczki z przedmiotami, które będą wykorzystywane na lekcjach. Były w nich między innymi patyczki matematyczne, miarka, lupa. Na zakończenie uroczystości była niespodzianka. Na szkolnym holu zgasły światła i wjechały na specjalnych wózkach przepiękne torty, na których paliły się race. Torty zostały ufundowane przez Piekarnię – Cukiernię „Domin” z Dębnicy Kaszubskiej. Tym miłym, słodkim akcentem zakończyła się uroczystość ślubowania w naszej szkole. Wszystkim pierwszoklasistom naszej szkoły życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie. (zdjęcia )

notatka i zdjęcia: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013