Start

O bezpieczeństwie z policjantami

policja6 października do klas pierwszych zawitali policjanci: podinspektor Maciej Maciejewski oraz podinspektor Sebastian Kamiński. W każdej klasie pierwszej odbyły się zajęcia pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”.

Dzieci udały się na najbliższe przejście dla pieszych, gdzie pod okiem policjantów ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez pasy, przy których nie ma sygnalizacji świetlnej. Wszystkie wiedziały jak należy się zachować. W drodze na przejście i w drodze do szkoły policjant zwracał uwagę dzieciom, że w przypadku, gdy nie ma chodnika, należy iść lewą stroną drogi. Po powrocie do klasy odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego zachowania się wobec nieznajomych, wobec napotykanych zwierząt. Policjant przypomniał dzieciom numery alarmowe. Większość naszych uczniów już je zna, albowiem wcześniej poznali te numery na lekcji. Jesteśmy przekonani, że po takim spotkaniu dzieci będą zwracały uwagę na to, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i do domu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

notatka i zdjęcia: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013