Start

Spektakl "Droga do piekła"

maski26 września aktorzy Teatru Maska zaprezentowali uczniom naszej szkoły spektakl profilaktyczny "Droga do piekła". Przedstawienie poruszało problem uzależnienia od narkotyków, pokazało stopniową degenerację osobowości młodej, zdolnej, lecz zagubionej dziewczyny, pogrążającej się w nałogu, gotowej zrobić wszystko w celu zdobycia narkotyków i ciągle łudzącej się że „kontroluje sytuację".

Uczniowie zobaczyli cyniczną i bezwzględnego dilera narkotyków, udającego przyjaźń, a w rzeczywistości bezwzględnie wykorzystujego swą ofiarę. „Droga do nieba" tak naprawdę okazuje się „Drogą do piekła", z której niezwykle trudno zawrócić. Na koniec pojawia się jednak promyk nadziei: z uzależnienia można się wyzwolić, a prawdziwy przyjaciel może podać pomocną dłoń, najważniejsze jednak, to nigdy nie szukać rozwiązania problemów w ucieczce w nałóg. (zdjęcia)

koordynator spotkania:
Dorota Sykula 

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013