Start

78. rocznica powstania PPP

flaga ppp27 września poczet sztandarowy, uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja SP-8 uczestniczyli w obchodach 78. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Po mszy świętej za Ojczyznę, odprawionej w Kościele Mariackim, uczestnicy uroczystości zgromadzili się przy obelisku Polskiego Państwa Podziemnego i AK, gdzie odegrano hymn narodowy oraz podniesiono flagę na maszt. Następnie wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień wicewojewody pana Mariusza Łuczyka oraz historyka pana Tomasza Katafiasza, który w wyczerpujący sposób przedstawił dzieje Armii Krajowej. Po przemówieniu prezesa Inspektoratu Słupsk Światowego Związku Żołnierzy AK pana Jana Soduły, który podziękował zebranym za pamięć i udział w uroczystościach, odtworzono hymn Polskiego Państwa Podziemnego i złożono wiązanki kwiatów przed pomnikiem. (zdjęcia)

notatka: Przemysław Skrzypiec

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013