Start

Uczniowie z klas 4-6 zwiedzali Warszawę

herbKolejny już raz uczniowie z klas 4-6 naszej szkoły udali się na 5-dniową wycieczkę. Tym razem za cel podróży obrali Warszawę. Program wyjazdu był różnorodny i odwoływał się zarówno do historii naszego kraju, jak i pokazywał nam jego nowoczesne oblicze.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania jednej z najstarszych atrakcji miasta czyli Łazienek Królewskich. Następnie przespacerowaliśmy się Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem. Nasze zwiedzanie zakończyliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie mieliśmy okazję obserwować zmianę warty.

Wtorkowe zwiedzanie zaczęliśmy od poznania pracy TVP od kuchni. Zobaczyliśmy studia, w których nagrywane są znane programy np. „Jaka to melodia?” czy „Pytanie na Śniadanie”. Miłym akcentem było wspólne zdjęcie ze znanymi dziennikarzami: Anną Popek i Przemysławem Babiarzem. Po krótkim odpoczynku w ogrodach Biblioteki Warszawskiej uczniowie zgłębiali tajniki przeróżnych nauk w Centrum Nauki Kopernik. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy chwilą zadumy na Cmentarzu Powązkowskim nad grobami słynnych Polaków (m. in. Zbigniewa Herberta, Jerzego Waldorffa, prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego, Czesława Niemena czy Ireny Jarockiej).

Środa rozpoczęła się spektaklem „Piotruś Pan” w teatrze Buffo, gdzie wspaniała gra i śpiew młodych aktorów pozwoliły przenieść się nam w bajkowy świat Nibylandii. Następnym punktem naszej wycieczki była lekcja edukacyjna połączona ze zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego. Tematem przewodnim naszej wizyty były dzieci walczącej stolicy. Uczniowie poznali trudną sytuację rówieśników w czasie powstania, ich służbę i dzień codzienny. W dalszej kolejności wjechaliśmy windą na taras widokowy najwyższego budynku naszej stolicy – Pałacu Kultury i Nauki, by stamtąd podziwiać panoramę Warszawy. To nie był jeszcze koniec atrakcji, ponieważ pod koniec dnia mieliśmy okazję zobaczyć wieczorne oblicze miasta, pełne migających neonów, nowoczesnych budynków i… znanych osób. Po seansie filmowym w „Złotych Tarasach” nasi uczniowie wypatrzyli znanego youtubera Krzysztofa Golonkę, który chętnie zapozował z nami do zdjęcia.

Kolejny dzień rozpoczął się zwiedzaniem okazałego Pałacu w Wilanowie wraz z ogrodem. Tam też mieliśmy okazję wcielić się w rolę królewskich artystów i wyrzeźbić w mydle ozdoby do królewskich komnat. Następnie wagony metra przeniosły nas z przeszłości do teraźniejszości prosto na Stadion Narodowy.

Ostatni dzień pobytu w Warszawie upłynął nam na zwiedzaniu Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Zobaczyliśmy symbole stolicy: Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca i Powstania Warszawskiego, Syrenkę i Nike.

Pięć dni wycieczki minęło nam bardzo szybko i pomimo zmęczenia wróciliśmy do Słupska ze wspaniałymi wspomnieniami oraz pogłębioną wiedzą o historii naszego kraju i stolicy. Opiekunami uczestników wycieczki były panie: J.Rudnik, B.Świątek, D.Zach i Anna Wołczuk. (zdjęcia)

 

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013