Start

Spotkanie siódmoklasistów z Karolem Wójcickim

kosmos26 marca 2018r. grupa siódmoklasistów z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z pasjonatem nocnego nieba panem Karolem Wójcickim. Spotkanie z dziennikarzem naukowym i twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 w Słupsku.

Podczas interesującej prezentacji, uczniowie dowiedzieli się ciekawostek związanych z takim zjawiskami na niebie, jak zaćmienmie Słońca czy zorza polarna. Pan Karol w bardzo przystępny sposób tłumaczył młodym miłośnikom astronomii, m. in. jak przygotowuje się do obserwacji interesujących go zjawisk na niebie i w jaki sposób wybiera miejsca obserwacji. Podczas spotkania zaprezentował również zdjęcia i filmy ze swoich wypraw, a na koniec uczniowie mieli czas na zadawanie pytań, nie tylko z dziedziny astronomii. Na koniec spotkania, przed obserwacja nocnego nieba było oczywiście wspólne zdjęcie. (zdjęcia)

notatka: J.Czarnowska

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013